Kampanyamın Etkisi
3 çocuk / genç

  • Yardım Projem: İstanbul-2019-TR Spina Bifida-Spina Bifidalılara Bağımsız Yaşam Eğitim Bursu
  • Ulaştığım Bağışçı Sayısı: 68
  • Ulaştığım Bağış Tutarı: 7.425 TL
  • Kampanya Sayfamı Paylaş:

    http://ipk.adimadim.org/kampanya/CC46024
  • Kampanya Koşucu Kodum: CC46024

7.425 /7.500 TL

Kampanya Hedefim

110.185 /120.000 TL

Türkiye Spina Bifida Derneği Projesi Hedefi

Neden Koşuyorum

Türkiye Spina Bifida Derneğinin kurucularındanım. 1997’de dernek kurulduğundan bu yana sürekli bir yerlere koştum. Resmi dairelere koştum, STK işlerini öğrenmek için eğitimlere koştum, etkinliklere branda , bayrak v.s yetiştirmek için koştum, projeler , etkinlikler için koştum , yurtdışı toplantılarına katılmak için vize evrakı peşinde koştum , yani 22 yıldır koştum da koştum.Hatta ne çok koşuşturuyorsun bu dernek için diyenler oldu. Derneğin amaçlarını gerçekleştirmek , Spina Bifidalı çocukların ve ailelerinin yaşamında fark yaratmak için dur durak bilmeden koşmak gerekiyordu. Eğitimlerini sürdürebilen gençlerimizde , yaşamlarında ve ailelerinde oluşan değişimi gördüm. Şimdi daha çok çocuğa ulaşıp, eğitim almalarını , spina bifidayla yaşamayı öğrenip bağımsız birer birey olmalarını sağlamak için İstanbul Maratonunda koşacağım. Çünkü bu koşunun sonunda KENDINE YETEN BIREYLER var .

Türkiye Spina Bifida Derneği

Spina Bifidalı bireylerin bağımsız yaşam becerileri kazanması için eğitimi çok önemsiyoruz. Çocuk ve gençlerimize eğitim bursu ile eğitimde sürdürülebilirliği destekleyerek, spina bifidaya özel eğitimlerle özgüvenlerinin artması, bağımsız ve kendini gerçekleştirmiş bireyler olmaları amaçlanmaktadır.

Bir spina bifidalının aylık eğitim bursu 200 TL , 1 Yıllık eğitim bursu 2.400 TL'dir

Eğer Emine Nurdan Anlı isen, şifren ile bu sayfaya giriş yaparsan seni desteklemek için bağış yapanların isimlerini görebilirsin. (Bu liste kişiye özeldir ve sadece kampanyayı açan gönüllü koşucu bu listeyi görebilir.)