Kampanyamın Etkisi
1 çocuk

  • Yardım Projem: Antalya-2019-Tohum Otizm Vakfı- Adımlarımız Otizmli Çocuklarımız İçin
  • Ulaştığım Bağışçı Sayısı: 7
  • Ulaştığım Bağış Tutarı: 200 TL
  • Beraber Koştuğum Takımlarım: 1N1G
  • Kampanya Sayfamı Paylaş:

    http://ipk.adimadim.org/kampanya/CC41100
  • Kampanya Koşucu Kodum: CC41100

200 /200 TL

Kampanya Hedefim

277.289 /275.000 TL

Tohum Türkiye Otizm Erken Tanı ve Eğitim Vakfı Projesi Hedefi

Neden Koşuyorum

Merhaba Ben Gülay,

Size bu yazıyı 1.5 yaşında otizm belirtileri baş gösteren ve erken fark edildiği için de şanslı olan Tuna'nın teyzesi olarak yazıyorum. Tuna'da bu durumu fark ettikten sonra ailesi olarak araştırma içerisine girdik. Fark ettigimiz durum ise, özel olan çocuklarımızın özel bir eğitime ihtiyacı olmasıydı. Bu özel eğitimin masraflarının ise belirli kesimin karşılayamayacak olması ise ayrı bir sorundu. Tuna bu konuda şanslı evet peki diğer özel çocuklarımız?
Eğitim alabildiği için, kendi başına yemeğini ilk kez 9 yaşında yiyebilen Deniz, 11 yaşında ilk kelimesini okuyabilen Fatih, ilk kez 4 yaşında annesinin gözlerinin içine bakabilen Ege, ilk "anne" kelimesi 7 yaşında dudaklarından dökülen Selin'in annesi şanslı...
Bunları okuduğunuzda dediklerimi bir düşünün lütfen. Normal bir yeğene, normal bir kardeşe, abiye, ablaya, evlada sahip bizler için çok sıradan olan birçok şey, otizmli çocuğa sahip anneler, babalar için tarif edilemez bir umut ve mutluluk aslında...
Ne kadar duyarlı olduğunuzu tahmin edebildiğim için bu mektubu sizinle paylaşmak istedim. Otizm'in görülme sıklığı hızla artıyor. Bugün dünyada her 68 çocuktan 1'i otizm riskiyle dünyaya geliyor. Türkiyede ise 352.000 otizmli çocuk ve gencimiz eğitim, sağlık ve sosyal hizmetlerden faydalanmak için bekliyor. İşte tam bu sebepten, RUNATOLIA Maratonunda koşacağım ve adımlarımı otizmli çocuklarımıza eğitim desteği için atıyor olacağım. İnanın her türlü katkınız bu çocuklar ve aileleri için çok değerli.

Tohum Türkiye Otizm Erken Tanı ve Eğitim Vakfı

Eğitim her çocuğun anayasal hakkı; ancak otizmli çocuklar bu haklarına ulaşmıyorlar! Otizmli çocukların tek tedavileri olan yoğun, sürekli ve özel eğitime kavuşmaları için Tohum Otizm Vakfı Özel Eğitim Okulu'nda eğitim almalarını sağlıyoruz. Eğitimle otizmli bir çocuk yeniden doğabilir!

1 otizmli çocuğun alacağı 1 senelik özel eğitimin maliyeti 21.220 TL'dir. 1 seans eğitim bedeli 165 TL'dir.

Eğer Gülay Bilmez isen, şifren ile bu sayfaya giriş yaparsan seni desteklemek için bağış yapanların isimlerini görebilirsin. (Bu liste kişiye özeldir ve sadece kampanyayı açan gönüllü koşucu bu listeyi görebilir.)