Kampanyamın Etkisi
9 Kanser Tedavisi Gören Çocuk

  • Yardım Projem: İstanbul-2018-Gülmek İyileştirir D.-Çocukların Gülüşü için Koş!
  • Ulaştığım Bağışçı Sayısı: 128
  • Ulaştığım Bağış Tutarı: 17.337 TL
  • Beraber Koştuğum Takımlarım: Gülmek İyileştirir Derneği - 2018 İstanbul
  • Kampanya Sayfamı Paylaş:

    http://ipk.adimadim.org/kampanya/CC38047
  • Kampanya Koşucu Kodum: CC38047

17.337 /17.000 TL

Kampanya Hedefim

318.014 /350.000 TL

Gülmek İyileştirir Derneği Projesi Hedefi

Neden Koşuyorum

Selaaaam yine ben 😊 Geçtiğimiz yıl bu zamanlarda yine başınızın etini yemeye başlamıştım😀 Geçen yıl kızımızın kanserin bir türü olan Langerhans Hücreli Histiyositoz hastalığından dolayı gördüğü kemoterapi tedavisi yeni bitmişti ve bu harika haberi Avrasya Maratonu ile taçlandırıp KAÇUV için koşmuştum 129 iyi insan sayesinde 16974 TL toplayarak yurdumuzun çeşitli şehirlerinden yavrusu için şifa bulmaya İstanbul'a gelen ailelerimiz için onları koruyup kollayacak bir kale inşaa edilmeye başlandı. Geçen yıl KAÇUV'un "Aile Kalesi" projesi için koşmamın sebebi bu hastalıkların manevi yıkımları bir kenara bırakıp maddi olarak yavrusunun tedavisine yetememe endişesi nasıl bir duygudur çok iyi biliyor olmamdı. Bizim tedavimizin bitmesine sevinmemiz ne yazık ki kısa sürdü, 5 ay sonra kızımızın hastalığı nüksetti. Tabi ki çok üzüldük ancak bu sefer büyüyen kızımızın ihtiyaçlarına odaklandık. Bu tür hastalıklarla savaşanlar çok iyi bilir ki çocuğunuzun fiziksel sağlığından sonra tüm gelişim alanları etkilenir çünkü bir çok ameliyat geçirmek zorunda kalabilirler, tedaviler uzun sürdüğü için akranlarından ve diğer insanlardan uzak kaldıkları için sosyal ilişkileri sekteye uğrar. Bir yandan hastalıkla savaşıp ilaçların yan etkileriyle başa çıkmaya çalışırlarken bir yandan büyürler ve ihtiyaçları artar.
Eğer bu hastalık bir şanssızlıksa biz her iki tedavi sürecimizde de hep güzel insanlar ve fırsatlarla karşılaştık. Bu yıl kızımızın tedavisi daha hafif olduğu için bir fırsatı değerlendirebildik. Açık havada çokça vakit geçirilen ve tüm gelişim alanlarını büyük bir özenle takip eden bir yuva bize kollarını açtı ve kızımız kısa sürede her gelişim alanında büyük gelişmeler göstermeye başladı🙏🙏(Bunu bize sağlayan güzel insanlara minnet ve şükranla sarılıyoruz❤) İşte bu sefer tam da bu yaşadığımız zorluklardan ve kaygılardan dolayı GÜLMEK İYİLEŞTİRİR  Derneği'nin HİJYENİK OYUN MERKEZİ için koşacağım. Peki Hijyenik Oyun Merkezi nedir?  Kanser tedavisi gibi sebeplerle bağışıklığı baskı altında olan ve sosyal hayata karışamayan 3-10 yaş arasındaki çocuklara, ihtiyaç duydukları oyun ve akranları ile sosyalleşme desteğini sağlamak için, gerekli hijyen koşulları gözetilerek, İstanbul Altunizade bölgesinde kurulan bir merkez. Bu şansa sahip olamayan çocuklar olduğunu biliyoruz ve boylarından büyük acılarla başeden çocuklarımıza başka merkezler de kazandırmak ve bu merkezimizin 3 yıllık masraflarını karşılamak için projeye destek olmak istiyoruz. Tedavi süreci devam eden çocuklarımızı mutlu etmek, akranları-öğretmenleri ile beraber olmasını sağlamak,gelişim alanlarını desteklemek,hayatın içinde yer almalarını sağlayarak onlara umut vermek hiç zor değil. Sizin aracılığınızla kanser tedavisi gören çocuklarımıza destek olmak için lütfen bana fırsat verin ve kampanyama destek olun,az-çok demeden bağışlarınızı gönderin. Not: Bu hesap no kişisel hesap no değildir, ve bizimle hiç ilgisi yoktur. Istanbul Büyükşehir Belediyesinin her sene düzenlediği bir  maratonudur. Hesap no kampanya dahilinde Adım Adım GÜLMEK İYİLEŞTİRİR DERNEĞİ tarafından açılmıştır. Belli tarihler arasında açık olacaktır. Kesinlikle elden bağış toplanmamaktadır. Teşekkürler, sevgiler ❤❤

Gülmek İyileştirir Derneği

Kanser tedavisi sebebiyle bağışıklığı baskı altında olan çocuklarımıza Atunizade'deki Hijyenik Oyun Merkezimizde, uygun koşullarda ücretsiz olarak oyun ve sosyalleşme imkanı sağlıyor, ailelerine ise ücretsiz psikolog desteği sunuyoruz. İstanbul Maratonu'nda hayatlarının en zor sürecinden geçen 150 çocuğumuz ve ailesini gülümsetmek için koşuyoruz.

1 çocuğumuzun Hijyenik Oyun Merkezi imkanlarından 1 ay yararlanma maliyeti 160 TL, yıllık maliyeti 1920 TLdir

Eğer Fatma ER DİRİCANLI isen, şifren ile bu sayfaya giriş yaparsan seni desteklemek için bağış yapanların isimlerini görebilirsin. (Bu liste kişiye özeldir ve sadece kampanyayı açan gönüllü koşucu bu listeyi görebilir.)