• Yardım Projem: İstanbul-2018-KAÇUV-150 Çocuk için Umut Zamanı
  • Ulaştığım Bağışçı Sayısı: 65
  • Ulaştığım Bağış Tutarı: 3.250 TL
  • Kampanya Sayfamı Paylaş:

    http://ipk.adimadim.org/kampanya/CC34684
  • Kampanya Koşucu Kodum: CC34684

3.250 /3.000 TL

Kampanya Hedefim

1.737.190 /1.700.000 TL

Kanserli Çocuklara Umut Vakfı Projesi Hedefi

Neden Koşuyorum

Her yıl yaklaşık 3500 çocuğa kanser teşhisi konuluyor. Bunlardan 500 ile 700 arasında çocuk İstanbul ‘a bu hastalıkta uzmanlaşmış doktorlar tarafından tedavi olmak için geliyor.

Çocuk ameliyatını olup, ilik transferi gerçekleştikten sonra zorlu kemoterapi süreci başlıyor. Çocuk haftanın 3-4 günü kemoterapisini alıyor. Kemoterapiyle birlikte bağışıklık sistemi düşen çocuk soğuk algınlığına, gribe dahi yakalanırsa ex olabiliyor. Sonrasında da çok iyi sterilize edilmiş, sürekli hepa filtreyle temizlenmiş ve durumunun sürekli stabil tutulabiliceği bir yerde kalması gerekiyor.

Her yıl gelen çocukların ortalama olarak 200-250 kadarı kalacak yer bulamıyor. Aile evlerine başvuru yapan ailelere, içi anti-bakteriyel malzemelerden yapılmış hepa filtreyle sürekli mikroplardan arındırılan her bir oda 1 aileye veriliyor.

Çocuklar ortalama olarak 4 ayda sağlıklarına kavuşup evlerine sağlıklı bir şekilde dönüyorlar.

Hedefim 11 Kasım İstanbul Maratonu ‘nda 15 km Kanserli Çocuklara Umut Vakfı (KAÇUV) ‘nın umut evlerinde yaşayacak olan ‘‘150 Çocuk İçin Umut Zamanı’’projesi için koşup gerekli olan bağış miktarında, bireysel kampanya hedefime sizlerle birlikte ulaşıp çocukları hayata sıkı sıkı tutunmasına katkı sağlayabilmek. Onları unutmayalım olur mu ?

Kanserli Çocuklara Umut Vakfı

Kanserli çocuklarımızın tedavileri maddi yetersizlikler yüzünden yarıda kalmasın diye II. Aile Evi’ni hizmete açıyoruz. Tedavi için İstanbul'a gelen çocuklarımıza sıcacık bir yuva olacak II. Aile Evi'nde bir yılda 150 çocuğumuz ve ailesini ağırlamayı hedefliyoruz. Sen de onların umudunun bir parçası olur musun?

Tedavi gören bir çocuğumuz ve ailesinin Aile Evi'ndeki giderleri 4.000 TL’dir.

Eğer Murat Sevil isen, şifren ile bu sayfaya giriş yaparsan seni desteklemek için bağış yapanların isimlerini görebilirsin. (Bu liste kişiye özeldir ve sadece kampanyayı açan gönüllü koşucu bu listeyi görebilir.)