Kampanyamın Etkisi
4 Genç

  • Yardım Projem: Antalya-2018-SGYD-Sağlıkta Genç Yaklaşımlar Derneği-Gençliğe İyi Bak!
  • Ulaştığım Bağışçı Sayısı: 27
  • Ulaştığım Bağış Tutarı: 859 TL
  • Kampanya Sayfamı Paylaş:

    http://ipk.adimadim.org/kampanya/CC29253
  • Kampanya Koşucu Kodum: CC29253

859 /2.400 TL

Kampanya Hedefim

3.448 /40.000 TL

Sağlıkta Genç Yaklaşımlar Projesi Hedefi

Neden Koşuyorum

Nelere güldüğümüz ve kaynaklarımızı neler için harcadığımız, pek çok şeyin göstergesi sanırım. Altıncı sınıf Biyoloji derslerinde, öğretmenler tarafından geçiştirilerek anlatılan ve sınıfta gülüşmelerle karşılanan üreme konusunu düşünün. Anne rahmine düştüğümüz andan itibaren her birimizi bu kadar yakından ilgilendiren bu konu hakkında okullarda bi müfredatın olmaması, sosyal ortamlarda konuşulmaması, doğru bilgiye rahatça ulaşılamıyor olması hepimiz için irili ufaklı pek çok sıkıntıyla beraber geliyor. Ben de, daha çok gencin cinsel sağlık ve üreme sağlığı hakkında bilgiye erişebilmesi için Sağlıkta Genç Yaklaşımlar Derneği'nde gönüllülük yapıyorum. Meseleye katkı sunabilmek, dolayısıyla daha çok savunuculuk, daha çok yaygınlaştırma, ve daha çok eğitim yapabilmek adına desteklerinize ihtiyacımız var. Bunun için 4 Mart'ta gerçekleştirilecek olan Runatolia maratonunda, görünürlük sağlamak ve bağış toplamak için 10k koşacağım. Yollayacağınız 5 TL bile büyük fark yaratacaktır, bu yüzden bütçenizden geldiğince destek vermenizi rica ediyorum. Kendinize iyi bakın!

Sağlıkta Genç Yaklaşımlar

Avrupa’nın en genç ülkesi Türkiye’nin eğitim müfredatında cinsel sağlık eğitimi yok! Ve Türkiye’deki her 10 gençten 9’u gebelik oluşma ihtimalinin olduğu zamanı bile bilmiyor. Akran eğitimiyle gençlerin cinsel sağlık bilgilerini artırarak yeni yaşam becerileri kazanmalarına yardımcı, hayalimize ortak olun. Birlikte 'Gençliğe İyi Bak'alım!

Akran eğitimi metoduyla gerçekleştirilen cinsel sağlık ve üreme sağlığı eğitiminde 1 katılımcı gencin eğitmen, materyal, lojistik ihtiyaçlarının maliyeti 200 TL'dir.

Eğer Sinefin Gış isen, şifren ile bu sayfaya giriş yaparsan seni desteklemek için bağış yapanların isimlerini görebilirsin. (Bu liste kişiye özeldir ve sadece kampanyayı açan gönüllü koşucu bu listeyi görebilir.)