Kampanyamın Etkisi
7 Bebek

  • Yardım Projem: Antalya-2018-Hayata Destek Derneği-#KoşalımDaBüyüsün diye #BilerekKoşuyoruz
  • Ulaştığım Bağışçı Sayısı: 13
  • Ulaştığım Bağış Tutarı: 1.700 TL
  • Kampanya Sayfamı Paylaş:

    http://ipk.adimadim.org/kampanya/CC28301
  • Kampanya Koşucu Kodum: CC28301

1.700 /2.000 TL

Kampanya Hedefim

6.524 /40.000 TL

Hayata Destek Projesi Hedefi

Neden Koşuyorum

Ben Yaprak, ailemin göz bebeği olarak, pamuk gibi bir çocukluk geçirdim. Sonra da gördüm ki hayat bütün çocuklar için bu kadar tatlı değil. Durumlar ciddi. Bazen çevremizdeki sorunlar o kadar dev gözüküyor ki, hangi ucundan başlayacağımızı şaşırıyor, kitlenip kalıyoruz. Keşke diyoruz, ama bizim yüreğimiz temiz diye dünya değişmiyor. Topluca yıkılan hayatlar ancak çok büyük çabalarla, teker teker yeniden inşa edilebiliyor. Edebiyat kısmı bu kadar.

Hayata Destek hem çocuk işçiler hem de mültecilere yönelik içime umut serpen işler yapıyor, bayadır da yapıyormuş. Onlara inandığım için koşmaya karar verdim. Sizin de inanmanızı, bugüne ayırdığınız iyilik kotanızı, Hayata Destek'e bir yardımda bulunarak kullanmanızı diliyorum. Bu da işin finansal kısmı.

Gelelim eğlenceli kısma. Ben Antalya'daki koşunun olduğu tarihte (4 mart) İstanbul'da olacağım için Hayata Destek'i aradım, "koşmak istiyorum ama İstanbul'dayım" dedim, "o zaman sizin için İstanbul'da eş zamanlı koşu düzenleyelim" dediler. Üzerimdeki sorumluluk şaka değil, ben sormadan önce İstanbul koşusu yoktu! Elinizin cüzdanınıza gitmesine yardımı olacaksa ayrıca söyleyeyim; ben koşmam. Gerek duymam! Hızlı yürürüm, maks. 31 yaşında (tamam 61 değil ama yine de!) ilk defa ciddi ciddi koşu programı edindim, haftalık güçlendirici egzersizler yapıyorum, yediğime içtiğime dikkat ediyorum, TERLİYORUM... hiç bana göre değil. Ama gelişme muazzam, küllerimden doğar gibiyim. Bu değişime şahit olmak isteyenleri ayrıca koşu günü Caddebostan sahiline beklerim!

Çıktı mı kredi kartları? Boşuna koşturmayın beni!

Sevgiler

Hayata Destek

Biliyoruz. Savaş sebebiyle Türkiye’ye gelenlerden 2,5 milyonun kadın ve çocuk olduğunu biliyoruz mesela. Mevsimlik tarım işçisi pek çok kadının da, bebeklerine bakmakta ne kadar zorlandığını... Bilmek tek başına yetmiyor. İhtiyaç sahibi annelerin bebekleri #KoşalımDaBüyüsün diye #BilerekKoşuyoruz. Hayata nur topu gibi bir destek olmak için: destekol@hayatadestek.org.

Topladığımız bağışların her 250 TL’siyle hazırlayacağımız bir 'yenidoğan paketi,' bebeğine bakmakta zorluk çeken bir annenin hayatını kolaylaştıracak.

Eğer Yaprak Unver isen, şifren ile bu sayfaya giriş yaparsan seni desteklemek için bağış yapanların isimlerini görebilirsin. (Bu liste kişiye özeldir ve sadece kampanyayı açan gönüllü koşucu bu listeyi görebilir.)