• Yardım Projem: Antalya-2018-SGYD-Sağlıkta Genç Yaklaşımlar Derneği-Gençliğe İyi Bak!
  • Ulaştığım Bağışçı Sayısı: 17
  • Ulaştığım Bağış Tutarı: 500 TL
  • Kampanya Sayfamı Paylaş:

    http://ipk.adimadim.org/kampanya/CC28233
  • Kampanya Koşucu Kodum: CC28233

500 /1.000 TL

Kampanya Hedefim

3.448 /40.000 TL

Sağlıkta Genç Yaklaşımlar Projesi Hedefi

Neden Koşuyorum

Koş koş çünkü fotosentez yapan bitkiler, bölünen hücreler var, Darwinli teoriler, maymun emojileri, 36.lı pastel boya setleri ve birini ısırmak isteyecek kadar çok sevmek var...
Beyza neden mi koşuyor?? Hemen söyleyeyim efendim çünkü sana hissettirmeden saatte bin altı yüz yetmiş üç kilometre hızla dönen bir evrende 37 numara ayaklarımla iz bırakmak istiyorum.
Gençliğe iyi bakmak istiyorum. Cinsellik konuşmanın bu coğrafyalardaki koca buzdan duvarını eritmek istiyorum.
Peki biliyor musunuz?
Her 10 genç atanmış cinsiyeti kadın olandan 3'ü, her 10 genç atanmış cinsiyeti erkek olandan 2'si KENDİ üreme organlarının adlarını bilmiyor. Bunun ne kadar önemli olduğuna inanıyor musunuz?
Gelin gençlerin kendi bedenlerini tanıma, hayatlarının geri kalanına daha sağlıklı olma imkanı verelim. Beraber öğrenelim. Paylaşalım. GENÇLİĞE İYİ BAKALIM! Bulutların yoldaşımız olduğu bu dünya rengarenk. Ben inanıyorum. Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür ve bir orman gibi.....
Bu yardım projesinde bağışlayacağınız her lira gençlere cinsel sağlık eğitimi için vermek için kullanılacaktır. Bir gencin 2 günlük eğitimi 200 TL.dir. Alt/üst limit olmaksızın dilediğinizce bağış yapabilirsiniz.
Çok teşekkür ederim.

Sağlıkta Genç Yaklaşımlar

Avrupa’nın en genç ülkesi Türkiye’nin eğitim müfredatında cinsel sağlık eğitimi yok! Ve Türkiye’deki her 10 gençten 9’u gebelik oluşma ihtimalinin olduğu zamanı bile bilmiyor. Akran eğitimiyle gençlerin cinsel sağlık bilgilerini artırarak yeni yaşam becerileri kazanmalarına yardımcı, hayalimize ortak olun. Birlikte 'Gençliğe İyi Bak'alım!

Akran eğitimi metoduyla gerçekleştirilen cinsel sağlık ve üreme sağlığı eğitiminde 1 katılımcı gencin eğitmen, materyal, lojistik ihtiyaçlarının maliyeti 200 TL'dir.

Eğer Güneş Beyza Memis isen, şifren ile bu sayfaya giriş yaparsan seni desteklemek için bağış yapanların isimlerini görebilirsin. (Bu liste kişiye özeldir ve sadece kampanyayı açan gönüllü koşucu bu listeyi görebilir.)