Kampanyamın Etkisi
1 Genç

  • Yardım Projem: Antalya-2018-SGYD-Sağlıkta Genç Yaklaşımlar Derneği-Gençliğe İyi Bak!
  • Ulaştığım Bağışçı Sayısı: 9
  • Ulaştığım Bağış Tutarı: 118 TL
  • Kampanya Sayfamı Paylaş:

    http://ipk.adimadim.org/kampanya/CC28214
  • Kampanya Koşucu Kodum: CC28214

118 /500 TL

Kampanya Hedefim

3.448 /40.000 TL

Sağlıkta Genç Yaklaşımlar Projesi Hedefi

Neden Koşuyorum

Hepimizin bir yerlerden duyup gördüğü bazı manzaralar var hayatın taa içinden.. Cinselliğin tabu olduğu, çoğu zaman hiç konuşulmadığı ve doğru bilginin ulaşamadığı manzaralar. Bir kere de birlikte bakalım mı?

Birleşmiş Milletler Nüfus Fonu Türkiye ve Nüfusbilim Derneği'nin yaptığı Türkiye - Gençlerde Cinsel Sağlık Üreme Sağlığı Araştırması'na göre atanmış cinsiyeti kadın olan her 10 gençten 3'ü, atanmış cinsiyeti erkek olan her 10 gençten 2'si KENDİ üreme organlarının isimlerini dahi bilmediklerini beyan etmişlerdir. Yine aynı araştırmaya göre her 10 gençten 9'u HIV'ın ne anlama geldiğini bilmemektedir.
Peki ben bu manzaraları değiştirmek için ne mi yapıyorum ! Koşuyorum..

Türkiye'de Cinsel Sağlık Eğitimi Yok!

Cinsel Sağlık ve Üreme Sağlığı Eğitim hakkımızı yaratabilmek için koşuyorum.

Önyargıları yıkmak, Cinsel Sağlık alanında farkındalığı arttırmak ve yaygınlaştırmak için koşuyorum.

HIV+ bireylerin daha fazla ötekileştirilmemesi için koşuyorum.

Dokunmaktan , sarılmaktan , öpüşmekten artık kimse korkmasın diye koşuyorum.

Toplanan bağışların her 200 TL'si bir gence eğitim sağlamak demek. Gelin, gençlerin karşılanmayan bu ihtiyaçlarını sağlamak için bizimle olun. Gençliğe iyi bakalım :)

SEVGİLERİMLE..

Sağlıkta Genç Yaklaşımlar

Avrupa’nın en genç ülkesi Türkiye’nin eğitim müfredatında cinsel sağlık eğitimi yok! Ve Türkiye’deki her 10 gençten 9’u gebelik oluşma ihtimalinin olduğu zamanı bile bilmiyor. Akran eğitimiyle gençlerin cinsel sağlık bilgilerini artırarak yeni yaşam becerileri kazanmalarına yardımcı, hayalimize ortak olun. Birlikte 'Gençliğe İyi Bak'alım!

Akran eğitimi metoduyla gerçekleştirilen cinsel sağlık ve üreme sağlığı eğitiminde 1 katılımcı gencin eğitmen, materyal, lojistik ihtiyaçlarının maliyeti 200 TL'dir.

Eğer Merve Apaydın isen, şifren ile bu sayfaya giriş yaparsan seni desteklemek için bağış yapanların isimlerini görebilirsin. (Bu liste kişiye özeldir ve sadece kampanyayı açan gönüllü koşucu bu listeyi görebilir.)