• Yardım Projem: Antalya-2018-SGYD-Sağlıkta Genç Yaklaşımlar Derneği-Gençliğe İyi Bak!
  • Ulaştığım Bağışçı Sayısı: 9
  • Ulaştığım Bağış Tutarı: 105 TL
  • Kampanya Sayfamı Paylaş:

    http://ipk.adimadim.org/kampanya/CC28108
  • Kampanya Koşucu Kodum: CC28108

105 /1.000 TL

Kampanya Hedefim

3.448 /40.000 TL

Sağlıkta Genç Yaklaşımlar Projesi Hedefi

Neden Koşuyorum

Cinsel sağlık ve üreme sağlığı eğitimi Türkiye'de ne yazık ki müfredatta yok. Ergenler ve gençler kendi bedenlerini tanımıyor, cinsel yolla bulaşabilecek enfeksiyonlardan nasıl korunacaklarını bilmiyorlar. Dünya Sağlık Örgütü'nün verilerine göre 15-24 yaş arasında 16 milyon genç kadın doğum yapmakta. 50.000 kadın güvensiz kürtaj sebebi ile hayatını kaybetmekte. Tüm dünyada tam 39 milyon insan ise HIV ile yaşamaktadır. TÜİK istatistiklerine göre Türkiye'de her 4 gençten 1'i cinsel organının ismini bilmiyor.

Cinselliğin tabu olmadığı yeni bir düzende bireylerin daha bilinçli ve daha sağlıklı olacağına inanıyorum. Cinsel sağlık ve üreme sağlığının ruh sağlığıyla doğrudan ilişkili olduğunu düşünüyor ve eğitimlerle birlikte fiziksel, psikolojik ve sosyal anlamda tam bir iyilik haline ulaşabileceğimiz umudunu taşıyorum. Bu amaç için maratonda koşarak gençlerin cinsel sağlık eğitimi almasını destekleyeceğim. Hepinizin desteklerini bekliyor, şimdiden teşekkür ediyorum.


Bu yardım projesine bağışlayacağınız her lira gençlere cinsel sağlık eğitimi vermek için kullanılacaktır.
Bir gencin 2 günlük eğitimi için gerekli olan tutar 200 TL'dir.
#koşanbilir #adımadım #iyilikpeşindekoş

Sağlıkta Genç Yaklaşımlar

Avrupa’nın en genç ülkesi Türkiye’nin eğitim müfredatında cinsel sağlık eğitimi yok! Ve Türkiye’deki her 10 gençten 9’u gebelik oluşma ihtimalinin olduğu zamanı bile bilmiyor. Akran eğitimiyle gençlerin cinsel sağlık bilgilerini artırarak yeni yaşam becerileri kazanmalarına yardımcı, hayalimize ortak olun. Birlikte 'Gençliğe İyi Bak'alım!

Akran eğitimi metoduyla gerçekleştirilen cinsel sağlık ve üreme sağlığı eğitiminde 1 katılımcı gencin eğitmen, materyal, lojistik ihtiyaçlarının maliyeti 200 TL'dir.

Eğer Beste Acavit isen, şifren ile bu sayfaya giriş yaparsan seni desteklemek için bağış yapanların isimlerini görebilirsin. (Bu liste kişiye özeldir ve sadece kampanyayı açan gönüllü koşucu bu listeyi görebilir.)