Kampanyamın Etkisi
1 Genç

  • Yardım Projem: Antalya-2018-SGYD-Sağlıkta Genç Yaklaşımlar Derneği-Gençliğe İyi Bak!
  • Ulaştığım Bağışçı Sayısı: 7
  • Ulaştığım Bağış Tutarı: 86 TL
  • Beraber Koştuğum Takımlarım: Sağlıkta Genç Yaklaşımlar Derneği (Y-PEER Türkiye)
  • Kampanya Sayfamı Paylaş:

    http://ipk.adimadim.org/kampanya/CC28055
  • Kampanya Koşucu Kodum: CC28055

86 /200 TL

Kampanya Hedefim

3.448 /40.000 TL

Sağlıkta Genç Yaklaşımlar Projesi Hedefi

Neden Koşuyorum

2017 Aralık ayında katılmış olduğum aynı zamanda eğitmen olarak ayrıldığım Cinsel Sağlık Üreme Sağlığı Akran Eğitimi'nde aslında bilmediğim /pek çoğumuzun eksik ya da yanlış bildiği; bireysel-toplumsal sağlığımız açısından önemli bilgileri alma fırsatı elde ettim.Çok şanslıydım ki benim yolum bu ekiple birleşti; onlarla beraber bu konuda çekinmeden, haklarımızın bilincinde olarak karşılıklı bilgi alışverişinde bulunduk.
Ne yazık ki her gencin utanmadan soru sorabileceği,doğru bilgi aktarımı alabileceği ne ortamı var ne de okul müfredatında yeterli bilgi .
Bu ifadelerimi oransal olarak belirtip durumun ne kadar iç karartıcı olduğunu göstermek istiyorum.
'Atanmış cinsiyeti kadın olan her 10 gençten 3'ü ve atanmış cinsiyeti erkek olan her 10 gençten 2'si kendi üreme organlarının isimlerini dahi bilmiyor'
Bu acı tablonun üzerine gelin hep beraber ulaşabildiğimiz genç sayısına kadar ulaşalım, sağlıklı bir gelecek için 'GENÇLİĞE İYİ BAKALIM' :)

Bu yardım projesine yapacağınız her bağış gençlerin cinsel sağlık üreme sağlığı eğitimi için kullanılacaktır.Bir gencin 2 günlük eğitimi için ihtiyacı olduğu tutar 200 TL'dir.Alt -üst limit olmaksızın dilediğiniz kadar bağış yapabilirsiniz.

Sağlıkta Genç Yaklaşımlar

Avrupa’nın en genç ülkesi Türkiye’nin eğitim müfredatında cinsel sağlık eğitimi yok! Ve Türkiye’deki her 10 gençten 9’u gebelik oluşma ihtimalinin olduğu zamanı bile bilmiyor. Akran eğitimiyle gençlerin cinsel sağlık bilgilerini artırarak yeni yaşam becerileri kazanmalarına yardımcı, hayalimize ortak olun. Birlikte 'Gençliğe İyi Bak'alım!

Akran eğitimi metoduyla gerçekleştirilen cinsel sağlık ve üreme sağlığı eğitiminde 1 katılımcı gencin eğitmen, materyal, lojistik ihtiyaçlarının maliyeti 200 TL'dir.

Eğer Merve Şahin isen, şifren ile bu sayfaya giriş yaparsan seni desteklemek için bağış yapanların isimlerini görebilirsin. (Bu liste kişiye özeldir ve sadece kampanyayı açan gönüllü koşucu bu listeyi görebilir.)