• Yardım Projem: Antalya-2018-SGYD-Sağlıkta Genç Yaklaşımlar Derneği-Gençliğe İyi Bak!
  • Ulaştığım Bağışçı Sayısı: 2
  • Ulaştığım Bağış Tutarı: 30 TL
  • Beraber Koştuğum Takımlarım: Sağlıkta Genç Yaklaşımlar Derneği (Y-PEER Türkiye)
  • Kampanya Sayfamı Paylaş:

    http://ipk.adimadim.org/kampanya/CC27920
  • Kampanya Koşucu Kodum: CC27920

30 /1.000 TL

Kampanya Hedefim

3.448 /40.000 TL

Sağlıkta Genç Yaklaşımlar Projesi Hedefi

Neden Koşuyorum

Cinsel Sağlık ve Üreme Sağlığı ile tanışmam bir eğitim sayesinde oldu; Üreme Sağlığı Akran Eğitimleri Projesi.

Kendi bedenime ve hayatıma dair birçok şeyi bilmediğimi, bildiklerimin ise doğru bilinen yanlışlar olduğunu fark ettirdi.

Bu eğitimle beraber bu durumu yaşayan benim gibi bir çok insanın olduğunu gördüm ve daha fazla insanın doğru bilgi edinebilmesi için bu eğitimlerin yaygınlaşmasını istedim.

Okullarda müfredatlarda olması gereken bu eğitimin olmayışını görmek beni üzerken bu alanda daha fazla çalışılması gerektiğini yüzüme çarptı ve kendimi gençlerin kendi bedenlerini tanıtırken ve cinsel yolla bulaşan hastalıkları tanıyıp nasıl korunulabileceğini yaygınlaştırırken buldum.

Tek başıma yeterli etkiyi sağlayabileceğimi sanmıyorum.
Sizin destekleriniz ile beraber daha fazla gencin daha fazla gence ulaşabilmesini sağlamak istiyorum!

Daha detaylı bilgiler için: http://sagliktagenc.org/hakkimizda/

Sağlıkta Genç Yaklaşımlar

Avrupa’nın en genç ülkesi Türkiye’nin eğitim müfredatında cinsel sağlık eğitimi yok! Ve Türkiye’deki her 10 gençten 9’u gebelik oluşma ihtimalinin olduğu zamanı bile bilmiyor. Akran eğitimiyle gençlerin cinsel sağlık bilgilerini artırarak yeni yaşam becerileri kazanmalarına yardımcı, hayalimize ortak olun. Birlikte 'Gençliğe İyi Bak'alım!

Akran eğitimi metoduyla gerçekleştirilen cinsel sağlık ve üreme sağlığı eğitiminde 1 katılımcı gencin eğitmen, materyal, lojistik ihtiyaçlarının maliyeti 200 TL'dir.

Eğer Çağrı Güler isen, şifren ile bu sayfaya giriş yaparsan seni desteklemek için bağış yapanların isimlerini görebilirsin. (Bu liste kişiye özeldir ve sadece kampanyayı açan gönüllü koşucu bu listeyi görebilir.)