Kampanyamın Etkisi
4 Bebek

  • Yardım Projem: İstanbul-2017-Hayata Destek Derneği-Koşalım da Büyüsün
  • Ulaştığım Bağışçı Sayısı: 11
  • Ulaştığım Bağış Tutarı: 965 TL
  • Kampanya Sayfamı Paylaş:

    http://ipk.adimadim.org/kampanya/CC23960
  • Kampanya Koşucu Kodum: CC23960

965 /1.500 TL

Kampanya Hedefim

141.466 /150.000 TL

Hayata Destek Projesi Hedefi

Neden Koşuyorum

Hayata Destek Derneği afet anında müdahale için 5 kadın tarafından kurulmuş bir dernek. Son birkaç senedir ise odaklarına, mültecilere haklarına ulaşmaları konusunda destek olmak ve çocuk işçiliğiyle mücadele etmek yer alıyor. Bu kapsamda mevsimlik tarım işçileri ile savaş koşullarından gelenler birlikte çalıştıkları grupları oluşturuyor. Dolayısıyla savaşın kendisini ve mevsimlik tarımın koşullarını ‘afet’ kapsamında değerlendiriyorlar.

Üstelik bu yıl bu koşudaki amaçları afet koşullarındaki annelere destek olmak. Afet koşullarında yaşamak zor, bu koşullarda anne olmanın ise zorluğunu düşünemiyorum. İşte tam bu sebeple ben bu yıl 12 Kasım günü Hayata Destek Derneği'ne bağış toplamak için koşuyorum.

Bu sene İstanbul Maratonu’nda Hayata Destek Takımı’nın toplayacağı bağışların her 250 TL’si ile, mevsimlik tarım işçisi veya mülteci olup ihtiyaç sahibi tüm annelere bebek-bakım kit’leri gönderilecek.

Adını bebeklerini karınlarında ortalama dokuz ay taşıyan annelere ithafen ‘onuncu ay paketi’ koyduğumuz bu kit’lerin içinde bez, bez değiştirme yastığı, bebek şampuanı, pişik giderici krem, zıbın, çorap, eldiven, şapka gibi bir anneye doğumun ilk birkaç ayında lazım olacak malzemeler ve bir de bebek bakım rehberi var.

Sen de bunun bir parçası ol. #HayataDestek

Hayata Destek

Türkiye’de, her 2 dakikada 5 bebek gözlerini açıyor. Ve bizler bu topraklarda gözünü açan her bebeğin güven ve barış ortamı içinde büyümesini, tebessümle izlenecek bir hikayenin içinde yaşamasını istiyoruz. Hayata Destek Takımı olarak, Vodafone 39. İstanbul Maratonu’nda bütün bebekler için parlak geleceklerin, sağlıklı ve eşit koşulların peşinde koşarken, sizi de bizimle birlikte olmaya davet ediyoruz. #KoşalımDaBüyüsün ve #BütünBebeklerBizim diyerek, bebek bakım malzemeleri ve rehberi içeren 250 TL değerindeki 'Onuncu Ay Paketleri'mizi ihtiyacı olan annelere ulaştırmak isterseniz çağrımıza cevap verin, size hemen ulaşalım. 12 Kasım’da adımlarımızı birlikte atalım, hayata nur topu gibi bir desteğiniz olsun.

Anne ve bebek için 10. Ay Paketi, bebeğin temel ihtiyaçlarını karşılayacak hijyen, giyim ve bakım malzemeleri ve anneye bebeği bir yaşına gelinceye kadar eşlik edecek bebek bakım rehberi içermektedir. Bir Onuncu Ay Paketi'nin değeri 250 TL'dir.

Eğer Gizem Aksümer isen, şifren ile bu sayfaya giriş yaparsan seni desteklemek için bağış yapanların isimlerini görebilirsin. (Bu liste kişiye özeldir ve sadece kampanyayı açan gönüllü koşucu bu listeyi görebilir.)