• Yardım Projem: İstanbul-2017-Yeniden Biz-Sen Koş, Kadınlar İşe Dönsün!
  • Ulaştığım Bağışçı Sayısı: 3
  • Ulaştığım Bağış Tutarı: 310 TL
  • Kampanya Sayfamı Paylaş:

    http://ipk.adimadim.org/kampanya/CC23443
  • Kampanya Koşucu Kodum: CC23443

310 /1.000 TL

Kampanya Hedefim

89.826 /100.000 TL

YenidenBiz Projesi Hedefi

Neden Koşuyorum

Bugün, çok açık ki, her birey ve özellikle kadınlar için ekonomik güvence olmazsa olmaz. Sadece kendisi için değil, yaşamına dokunduğu, sorumlu olduğu herkes için… Tam da bu sorumluluklar sebebiyle iş ile diğer yükümlülükler arasında bir seçim yapmak zorunda kalabiliyor kadın. Bu seçimi kolay değil, sancılı. Yeni gereklilikler baş gösterip işe dönmek istediğinde, tüm becerilerine, deneyimine ve eğitimine rağmen dışarıda kalıyor. YenidenBiz bu duruma dikkat çekmek için bir platform olarak kuruldu. Ben de Adım Adım STK’sı da olan Yeniden İş Başı Yapan Kadınlar Platformu YenidenBiz’e gönül verdim, misyonuna inandım. Hem bünyesinde gönüllü bir çalışan olmanın gururunu yaşıyorum hem de kocaman bir gönüllü ekibinin parçası olmanın !
YenidenBiz'in 2013 yılından beri verdiği 80 eğitimden 1600'den fazla kadın yararlandı. 600’den fazla kadın aday havuzuna katıldı. İş dünyasında bu yetenek havuzuna yönelik farkındalık başladı. 95 kadın arzu ettiği bir işe kavuştu. Onlar güzel geri dönüş hikayelerini yazmaya, ilham vermeye devam ediyorlar.
Ben de işte bu başarı hikayelerinden aldığım ilhamla, adımlarımı YenidenBiz için atarak, kadınların daha da güçlenmesine katkıda bulunacağım. Senden ricam, aşağıdaki linke tıklayarak gönlünden geçen miktarla amacımı desteklemen. Yapacağın ufak bir kadının YenidenBiz aday geliştirme programında sunulan eğitim ve etkinliklere katılmasını sağlayacak.

YenidenBiz

YenidenBiz Derneği, İş Hayatında Kadının önemine inanıyor ve farklı nedenlerle çalışmaya ara veren kadınların geri kazandırılmasına odaklanıyor. Bu amaçla işe dönmek isteyen kadınları ön mülakatlara alıyor, eğitimler ve etkinlikler düzenliyor, iş fırsatlarının daha fazla kadına ulaşması için çalışıyor.

Bir kadın için birim eğitim maliyeti 100 TL. Koşarak daha çok kadının iş hayatına dönmesini destekliyoruz.

Eğer Aybüke Holat isen, şifren ile bu sayfaya giriş yaparsan seni desteklemek için bağış yapanların isimlerini görebilirsin. (Bu liste kişiye özeldir ve sadece kampanyayı açan gönüllü koşucu bu listeyi görebilir.)