• Yardım Projem: İstanbul-2017-Hayata Destek Derneği-Koşalım da Büyüsün
  • Ulaştığım Bağışçı Sayısı: 9
  • Ulaştığım Bağış Tutarı: 485 TL
  • Kampanya Sayfamı Paylaş:

    http://ipk.adimadim.org/kampanya/CC20985
  • Kampanya Koşucu Kodum: CC20985

485 /1.000 TL

Kampanya Hedefim

141.466 /150.000 TL

Hayata Destek Projesi Hedefi

Neden Koşuyorum

12 Kasım’da Avrasya Maratonu’na Hayata Destek Takımı’nda, onlarla birlikte koşacağım. Hayata Destek Derneği son yıllarda çalışmalarını en beğendiğim kurumlardan biri. Dernek mültecilerin haklarına erişimi için destekler, geçimlerini sağlayabilme ve sürdürebilmeleri için uzmanlık eğitimleri veriyor; çalışan çocuklara, onların annelerine psiko-sosyal destek olacak atölyeler yapıyor, dil öğretiyor, projelere göre aylık belli bir miktar giderlerini, kışa hazırlanmalarını sağlıyor. Ben de yıllardır Türkiye'ye gelen göçmen ve mültecilerle ilgili pek çok araştırma projesinde çalışma fırsatı buldum ve mültecilerin Hayata Destek gibi sivil toplum kuruluşlarından aldığı desteğin ne kadar önemli olduğunun bilincindeyim.

Hayata Destek'in bu maratondaki yardım kampanyası yakın zamanda, daha 1.5 yıl önce anne olan benim için özellikle ayrı bir önem taşıyor. Zira bu sene İstanbul Maratonu’nda Hayata Destek Takımı’nın toplayacağı bağışların her 250 TL’si ile mevsimlik tarımda çalışan, mülteci olan veya Hayata Destek'le ilişkisi olup da ihtiyacı olan tüm annelere bebek-bakım kit’leri gönderilecek. Adını ‘onuncu ay paketi’ koydukları bu kit’lerin içinde zıbın, bez, bez değiştirme yastığı, krem, şampuan gibi bir anneye doğumun ilk birkaç ayında lazım olacak malzemeler var. Siz de kampanyamı destekleyerek Hayata Destek'in bu güzel projesine katkıda bulunabilirsiniz!

Bu hashtagleri unutmayın!!!
#KoşalımDaBüyüsün
#BütünBebeklerBizim

Hayata Destek

Türkiye’de, her 2 dakikada 5 bebek gözlerini açıyor. Ve bizler bu topraklarda gözünü açan her bebeğin güven ve barış ortamı içinde büyümesini, tebessümle izlenecek bir hikayenin içinde yaşamasını istiyoruz. Hayata Destek Takımı olarak, Vodafone 39. İstanbul Maratonu’nda bütün bebekler için parlak geleceklerin, sağlıklı ve eşit koşulların peşinde koşarken, sizi de bizimle birlikte olmaya davet ediyoruz. #KoşalımDaBüyüsün ve #BütünBebeklerBizim diyerek, bebek bakım malzemeleri ve rehberi içeren 250 TL değerindeki 'Onuncu Ay Paketleri'mizi ihtiyacı olan annelere ulaştırmak isterseniz çağrımıza cevap verin, size hemen ulaşalım. 12 Kasım’da adımlarımızı birlikte atalım, hayata nur topu gibi bir desteğiniz olsun.

Anne ve bebek için 10. Ay Paketi, bebeğin temel ihtiyaçlarını karşılayacak hijyen, giyim ve bakım malzemeleri ve anneye bebeği bir yaşına gelinceye kadar eşlik edecek bebek bakım rehberi içermektedir. Bir Onuncu Ay Paketi'nin değeri 250 TL'dir.

Eğer Damla Bayraktar Aksel isen, şifren ile bu sayfaya giriş yaparsan seni desteklemek için bağış yapanların isimlerini görebilirsin. (Bu liste kişiye özeldir ve sadece kampanyayı açan gönüllü koşucu bu listeyi görebilir.)