• Yardım Projem: İstanbul-2017-Hayata Destek Derneği-Koşalım da Büyüsün
  • Ulaştığım Bağışçı Sayısı: 19
  • Ulaştığım Bağış Tutarı: 2.125 TL
  • Kampanya Sayfamı Paylaş:

    http://ipk.adimadim.org/kampanya/CC20213
  • Kampanya Koşucu Kodum: CC20213

2.125 /2.000 TL

Kampanya Hedefim

141.466 /150.000 TL

Hayata Destek Projesi Hedefi

Neden Koşuyorum

Merhaba!

Açıkçası daha önceleri koşu için yardımseverlik projelerine fazla sıcak bakmıyordum. Koşmak benim için kişisel bir konuydu, "herhangi bir şey" için koşmak doğru gelmiyordu veya "koşularımın bir işe yaraması" gibi bir kaygım yoktu. Sadece kişisel bazı konular için belki ileride yeri geldiğinde kendimce bir "adak" yaparak koşabileceğimi düşünüyordum.

Koşmanın ve yarışmanın heyecan verici etkisi benim için yeterliydi, daha doğrusu güzel bir hobi olarak beni mutlu ediyordu. Fakat kısa bir süre önce "Hayata Destek" Projesi ile tanıştım ve bu tanışma daha önceki yaklaşımımı tekrardan değerlendirme fırsatına yol açtı. Sanırım koşma sebeplerimi "bir şey"e dayandırmak, koşmamı bununla açıklamak zorunda değilim, ama bu da koşarken toplumsal konulara duyarlı arkadaşlarımızın savunduğu/dert edindiği konuların daha fazla insanın
gündemine girmesine yardımcı olmaya engel de olmamalı. Bu anlamda koşmak da benim bu desteği verebilmem için bir araç aslında. Dolayısıyla elimden geldiğince bu bahsettiğim destek için ilk defa yola çıkıyorum.

Destek olmayı planladığım projeden biraz bahsedecek olursak, "Hayata Destek", doğal ya da insan eliyle oluşmuş afetlerden etkilenen insanlara destek olma misyonu edinmiş bir dernek. Çocuk işçiliğiyle mücadele ve mültecilerin yaşam koşullarını iyileştirme ve en önemlisi onlara ayakları üzerinde durabilecekleri beceriler kazandırmaya konusunda faaliyetlerde bulunuyorlar. Benim vermeyi çalışacağım destek ise, bu sene İstanbul Maratonu’nda toplamayı planladığım bağışlar olacak. Bu bağışların her 250 TL’si ile mevsimlik tarımda çalışan veya mülteci veya Hayata Destek Evlerine/Noktalarına gelip giden, yani sahada karşılaşılan ve ihtiyacı olan tüm annelere bebek-bakım kit’leri gönderilecek. ‘Onuncu ay paketi' adı verilen bu kit’lerin içinde zıbın, çorap, battaniye, bez, bez değiştirme yastığı, krem, şampuan gibi bir anneye doğumun ilk birkaç ayında lazım olacak malzemeler var.

#KoşalımDaBüyüsün ve #BütünBebeklerBizim diyerek çevremden bana bu konuda destek olmasını rica edeceğim. Herkese şimdiden çok teşekkürler :)

Hayata Destek

Türkiye’de, her 2 dakikada 5 bebek gözlerini açıyor. Ve bizler bu topraklarda gözünü açan her bebeğin güven ve barış ortamı içinde büyümesini, tebessümle izlenecek bir hikayenin içinde yaşamasını istiyoruz. Hayata Destek Takımı olarak, Vodafone 39. İstanbul Maratonu’nda bütün bebekler için parlak geleceklerin, sağlıklı ve eşit koşulların peşinde koşarken, sizi de bizimle birlikte olmaya davet ediyoruz. #KoşalımDaBüyüsün ve #BütünBebeklerBizim diyerek, bebek bakım malzemeleri ve rehberi içeren 250 TL değerindeki 'Onuncu Ay Paketleri'mizi ihtiyacı olan annelere ulaştırmak isterseniz çağrımıza cevap verin, size hemen ulaşalım. 12 Kasım’da adımlarımızı birlikte atalım, hayata nur topu gibi bir desteğiniz olsun.

Anne ve bebek için 10. Ay Paketi, bebeğin temel ihtiyaçlarını karşılayacak hijyen, giyim ve bakım malzemeleri ve anneye bebeği bir yaşına gelinceye kadar eşlik edecek bebek bakım rehberi içermektedir. Bir Onuncu Ay Paketi'nin değeri 250 TL'dir.

Eğer Murat Günermengi isen, şifren ile bu sayfaya giriş yaparsan seni desteklemek için bağış yapanların isimlerini görebilirsin. (Bu liste kişiye özeldir ve sadece kampanyayı açan gönüllü koşucu bu listeyi görebilir.)