• Yardım Projem: İstanbul-2017-Sen de Gel-Temiz suya kavuşmaları için KOŞ!
  • Ulaştığım Bağışçı Sayısı: 24
  • Ulaştığım Bağış Tutarı: 810 TL
  • Kampanya Sayfamı Paylaş:

    http://ipk.adimadim.org/kampanya/CC18896
  • Kampanya Koşucu Kodum: CC18896

810 /810 TL

Kampanya Hedefim

100.000 /100.000 TL

Sen De Gel Projesi Hedefi

Neden Koşuyorum

Dünya üzerinde hala sussuzluktan hayatını yitiren çocukların olmasını kabul edemediğim ve yapabileceğim birşey varsa o da yardımseverlik koşusu yapmak olduğuna inandığım için koşuyorum. Dünya üzerinde en önemli hak YAŞAM HAKKI ve yaşamın en önemli ihtiyacı su! Afrika da suya ulaşamadığı için çocuklar 5 yaşına gelmeden yaşamlarını yitiriyor. 160 milyondan fazla çocuk büyüme ve gelişim bozukluğu gösteriyor. Ben ise hayatları boyunca suya ulaşabilmeleri , kilometrecelerce yürümemeleri için , su kuyusu için 15 kilometre koşacağım. her adımım ile suya ulaşmalarını hayal ederek bitiş çizgisine koşacağım. 2017 yılında bir çocuğun sussuzluktan hayatını kaybetmesine sessiz kalamayacağım için koşuyorum! toplamda hedef 5 suyu olmayan köye 5 su kuyusu.. ben koşacağım ama bilinki sizin desteğiniz olmadan bitiremem...! “Sen de gel Dünya değişsin” (Havale/eft li bağışlarınızda açıklamaya CC18896 yazmayı lütfen unutmayınız..)

Sen De Gel

Sen De Gel, 2012 yılından beri dünyanın en az gelişmiş ülkeleri Gambia ve Senegal’de kalkınma odaklı projeler üretiyor. Bu ülkelerin nufüsunun %50’sinden fazlasının hala temiz suya erişimi yok. Ulaşmak isteyenler ise günde en az 6 km yürüyor.Temiz suya kavuşmaları için bizimle koşar mısın? 750 Milyon İnsanın Temiz Suya Erişimi Yok,Dünya üzerinde en az 1,8 milyar insanın içine lağım karışmış su içtiği tahmin ediliyor. Afrika ‘da çocuklar suya ulaşamadığı için 5 yaşına gelmeden hayatlarını yitiriyorlar. 2,5 milyar insan temel temizlikten yoksun. Bu sayının yaklaşık 1 milyarı çocuk. Her 20 saniyede bir çocuk kirlilik sebebiyle ölüyor.

100.000 TL ile 5 su kuyusu açılacaktır. Bu 5 kuyudan 4447 kişi yararlanacaktır. 1 kişi için 22,5 TL birim maliyet bedelidir.

Eğer Selda Ateş isen, şifren ile bu sayfaya giriş yaparsan seni desteklemek için bağış yapanların isimlerini görebilirsin. (Bu liste kişiye özeldir ve sadece kampanyayı açan gönüllü koşucu bu listeyi görebilir.)