• Yardım Projem: İstanbul-2017-Yeniden Biz-Sen Koş, Kadınlar İşe Dönsün!
  • Ulaştığım Bağışçı Sayısı: 7
  • Ulaştığım Bağış Tutarı: 320 TL
  • Kampanya Sayfamı Paylaş:

    http://ipk.adimadim.org/kampanya/CC18709
  • Kampanya Koşucu Kodum: CC18709

320 /500 TL

Kampanya Hedefim

89.826 /100.000 TL

YenidenBiz Projesi Hedefi

Neden Koşuyorum

İş hayatına ara vermek kadar geri dönmek de bir haktır.
Türkiye'de her 4 Kadından birisi Annelik ve Evlilik nedeni ile işi bırakıyor ve çalışma hayatından uzaklaşıyor. Oysa ki bu kadınların %60'ı iş hayatına geri dönmek istiyor ama koşullar el vermediği için geri dönemiyor.
Farklı sebeplerle iş hayatına ara veren kadınların geri dönememesinin arkasında yatan nedenlerin ve bunları aşarak iş hayatna geri dönememelerinin yanı sıra, iş hayatına geri dönme aşamasında bir çok ön yargı ile karşılaşan ve iş verenlerin koyduğu engeller nedeni ile işe geri dönemeyen bir çok kadın var.
Bu konuya ilişkin farkındalık yaratmak ve iş hayatına ara vermiş ve geri dönmek isteyen kadınların da bir değer olduğunu insanlara aktarmak, bir kadın olarak önemli bir vazife ve bu vazifeyi yerine getirmek için adımlarımı YenidenBiz ile birlikte daha çok kadının iş hayatına geri dönmesi için atacağım.

YenidenBiz

YenidenBiz Derneği, İş Hayatında Kadının önemine inanıyor ve farklı nedenlerle çalışmaya ara veren kadınların geri kazandırılmasına odaklanıyor. Bu amaçla işe dönmek isteyen kadınları ön mülakatlara alıyor, eğitimler ve etkinlikler düzenliyor, iş fırsatlarının daha fazla kadına ulaşması için çalışıyor.

Bir kadın için birim eğitim maliyeti 100 TL. Koşarak daha çok kadının iş hayatına dönmesini destekliyoruz.

Eğer Aylin Murtezaoğlu isen, şifren ile bu sayfaya giriş yaparsan seni desteklemek için bağış yapanların isimlerini görebilirsin. (Bu liste kişiye özeldir ve sadece kampanyayı açan gönüllü koşucu bu listeyi görebilir.)